Coneixement

S690Q o S690QL?

Jan 05, 2026 Deixa un missatge

S690Q és un acer estructural endurit-laminat en calent que ha estat sotmès a un tractament de tremp posterior i s'ajusta a la norma EN 10025-6, DSTU EN 10025-6.

S690 QLés un grau d'acer estructural d'alt rendiment produït d'acord amb la norma EN 10025:6:2004. El material és tractat tèrmicament mitjançant el procés de trempat i temperat i té bones propietats de flexió i soldadura.

 

         info-449-430          info-457-447

S690Q - Composició química

C Mn Si P S B Nb V Ti Cr Mo Ni Cu N Zr
0.20 1.70 0.80 0.020 0.010 0.005 0.06 0.12 0.05 1.50 0.70 2.0–4.0 0.50 0.015 0.15

S690QL - Composició química

Element Percentatge % Element Percentatge %
C 0.20 Cu 0.50
Si 0.80 Mo 0.70
Mn 1.70 Nb* 0.06
P 0.025 Ni 2.0
S 0.015 Ti* 0.05
N 0.015 V* 0.12
B 0.0050 Zr* 0.15
Cr 1.50    

 

S690Q i S690QL són acers estructurals d'alta -resistència amb una resistència elàstica mínima de 690 MPa, però la diferència clau és la seva tenacitat obligatòria a l'impacte a baixa -temperatura, amb S690QL ("L" per a baixa temperatura) garantit a -40 graus (més o igual a 306940J), mentre que la duresa especificada és 30-6940J. -20 graus (més o igual a 30J), fent que S690QL sigui superior per a aplicacions molt fredes com estructures àrtiques o plataformes costaneres. La designació "QL" significa una resistència millorada a temperatures més baixes en comparació amb el grau "Q" estàndard.

info-464-397

Quan triar S690Q

Climes temperats: estructures que funcionen sota rangs de temperatura normals on el fred extrem no és un factor.

Aplicacions més lleugeres: on el rendiment de la temperatura més baixa absoluta no és crític.

Quan triar S690QL

Climes freds: estructures a regions amb temperatures inferiors a -zero.

Plataformes offshore: a causa de la càrrega dinàmica i les condicions de fred.

Maquinària Pesant: Vehicles miners o grues que operen a Sibèria o similar.

Contacta ara

 

Si teniu requisits de projecte per a S690Q i S690QL, donem la benvinguda a la vostra consulta. GNEE manté un gran inventari de graus d'acer d'alta resistència d'ús habitual per a la vostra selecció. Per obtenir propietats mecàniques detallades, composició química i dades tècniques, així com mostres gratuïtes, poseu-vos en contacte amb la nostra fàbrica immediatament. Oferim preus competitius, qualitat estable i servei professional. Correu electrònic:beam@gneesteelgroup.com.

 

1.Quin grau d'acer és S690?

S690 QL és un grau d'acer estructural d'alt rendiment produït d'acord amb la norma EN 10025:6:2004. El material és tractat tèrmicament mitjançant el procés de trempat i temperat i té bones propietats de flexió i soldadura.

 

2.S690Q és un acer de gamma alta?

Sí, l'S690Q es considera un acer estructural d'alta-gama{1}}alta-resistència, valorat per la seva excepcional resistència elàstica (mínim 690 MPa), excel·lent tenacitat i una relació de resistència-a-superior, que permet dissenys més lleugers i eficients en enginyeria pesada, construcció i maquinària on el rendiment és crític amb càrregues extremes.

 

3.Què equival a l'acer S690QL?
ASTM A514, EN 10149-2 Grau S700MC, AS/NZS 3579 Grau 700, AM 700, Bisalloy 80.

 

Enviar la consulta