Què és la placa d'acer Mn13 tractada amb solució-
Placa d'acer Mn13 tractada amb solució{0}és una placa d'acer resistent al desgast-al manganès- produïda mitjançant un procés de tractament tèrmic de solució a-alta temperatura (normalment entre 1000 i 1100 graus seguit d'extinció d'aigua).
Aquest procés torna a dissoldre els carburs a la matriu d'austenita, formant una estructura austenítica monofàsica -estable amb una duresa i una resistència als impactes excepcionals. En comparació amb l'acer al carboni normal, l'acer Mn13 pot oferir una vida útil de 3 a 5 vegades més gran en condicions d'impacte greu i desgast abrasiu, depenent de l'entorn de treball.
Després del tractament amb solució, la placa d'acer Mn13 presenta una capacitat d'enduriment-de treball excepcional. La seva duresa inicial és relativament baixa, normalment al voltant de 180-220 HB, però sota un fort impacte i una abrasió contínua, la duresa superficial pot augmentar ràpidament fins a 450-550 HB, i en condicions de treball extremes fins i tot pot superar aquest rang localment.
Aquesta forta resposta d'enduriment del treball-permet que el material s'enforti contínuament durant el servei, mentre que el nucli es manté resistent i dúctil. A diferència dels acers convencionals que es desgasten gradualment, el Mn13 es torna més dur a mesura que s'utilitza, millorant la seva resistència a l'impacte i al desgast per lliscament.
Gràcies a aquest comportament d'"auto{0}}enduriment", la placa d'acer Mn13 tractada amb solució-s'utilitza àmpliament en maquinària de mineria, revestiments de trituració, tremuges, tobogans, galledes d'excavadora i altres entorns de desgast d'alt-impacte.


En aplicacions pràctiques, pot reduir els costos de manteniment i reemplaçament entre un 40 i un 60% aproximadament en comparació amb l'acer al carboni tradicional o l'acer resistent al desgast-de baix aliatge-, la qual cosa el converteix en una solució molt rendible per a les indústries-pesant.
GNEE té més de 18 anys d'experiència en la fabricació i exportació de productes d'acer-resistents al desgast i ha subministratplaques d'acer Mn13 tractades amb solució-a operadors de mineria, plantes de ciment, fàbriques d'acer i fabricants d'equips pesats de més de 80 països d'arreu del món.
Les nostres plaques d'acer Mn13 s'utilitzen àmpliament en aplicacions d'alt-impacte i alta-abrasió, com ara revestiments de trituradores, tremuges, canals i peces de desgast d'excavadores. Donem suport tant a projectes d'enginyeria a gran-escala com a petites comandes de prova, amb una quantitat mínima de comanda (MOQ) tan baixa com una peça.
Poseu-vos en contacte ara per obtenir el pressupost de placa d'acer d'alt manganès Mn13
A més, totes les plaques d'acer Mn13 tractades amb solució-se sotmeten a una estricta inspecció prèvia a l'-enviament, inclosa la verificació del tractament de la solució al 100%, l'anàlisi química PMI (identificació positiva del material), les proves d'ultrasons (UT) i la inspecció de planitud.
Cada placa es subministra amb un certificat de prova de molí (MTC) EN 10204 3.2, i els nostres productes estan totalment certificats per les autoritats d'inspecció de tercers-ISO 9001, SGS i BV, que garanteixen una qualitat constant i un rendiment fiable per a aplicacions de desgast crític.
Especificació de placa d'acer Mn13 tractada amb solució-
| Item | Especificació |
|---|---|
| Nom del producte | Placa d'acer Mn13 tractada amb solució- |
| Grau del material | Mn13 / Hadfield Steel / X120Mn12 / ASTM A128 Grau B |
| Estàndard | GB/T 5680 / ASTM A128 / DIN 1.3401 |
| Formulari del producte | Placa laminada en calent-resistent al desgast/placa d'acer austenític |
| Interval de gruix | 3 mm – 120 mm |
| Interval d'amplada | 1000 mm – 3000 mm |
| Interval de longitud | 2000 mm – 12000 mm (o tall personalitzat) |
| Condició de la superfície | Laminat en calent / Granallat / Decapat (opcional) |
| Procés de fabricació | Fusió → Laminació en calent → Tractament de la solució (1000–1100 graus) → Temps d'aigua → Redreçament |
| Condició de lliurament | Totalment tractat amb solució-i apagat amb aigua (estructura totalment austenítica) |
| Duresa inicial | 180–220 HBW |
| Treball-Duresa endurida | 450–550 HBW (segons les condicions de treball) |
| Certificació | ISO 9001 / SGS / BV / EN 10204 3.1 o 3.2 |
| Inspecció | Prova PMI, proves d'ultrasons (UT), prova de duresa, inspecció dimensional |
| Embalatge | Paper impermeable, pel·lícula de plàstic, corretges d'acer, palets de fusta, embalatge d'exportació mariner |
Composició química de placa d'acer Mn13 tractada amb solució-
| Element | Contingut (%) |
|---|---|
| Carboni (C) | 1.00 – 1.30 |
| Manganès (Mn) | 11.00 – 14.00 |
| Silici (Si) | 0.30 – 1.00 |
| Fòsfor (P) | Menor o igual a 0,060 |
| Sofre (S) | Menor o igual a 0,050 |
| Crom (Cr) | Menor o igual a 1,00 |
| Níquel (Ni) | Menor o igual a 1,00 |
| Ferro (Fe) | Saldo (resta) |
Propietats físiques de la placa d'acer Mn13 tractada amb solució-
| Propietat | Valor |
|---|---|
| Densitat | ~7,85 g/cm³ |
| Duresa inicial | 180 – 220 HBW |
| Treball-Duresa endurida | 450 - 550 HBW (fins a més en cas d'impacte extrem) |
| Resistència a la tracció | 800 - 1000 MPa (després de l'enduriment per treball) |
| Límit de rendiment | 350 – 450 MPa (aprox.) |
| Elongació | 35 – 50% |
| Resistent a l'impacte | Molt alta (excel·lent resistència a fortes càrregues d'impacte) |
| Mòdul elàstic | ~190 – 210 GPa |
| Conductivitat tèrmica | ~11 – 14 W/m·K |
| Temperatura de servei | Adequat per a entorns de temperatura ambient i de baixa-a-temperatura de desgast |
Tolerància a la placa d'acer Mn13 tractada amb solució-
| Item | Interval de tolerància |
|---|---|
| Tolerància al gruix | ±0.3 mm (≤10 mm) / ±0.5 mm (10–50 mm) / ±1.0 mm (>50 mm) |
| Tolerància d'amplada | 0/{1}} mm |
| Tolerància de longitud | 0/{1}} mm (talla-a-condició de longitud) |
| Tolerància a la planitud | Menys o igual a 5 mm per metre (segons el gruix i les condicions del tractament tèrmic) |
| Tolerància diagonal | Inferior o igual a 10 mm per a làmines estàndard |
| Tolerància a la condició de la vora | Es permeten vores tallades/tallades amb flama-, acceptable una lleugera irregularitat |
| Desviació superficial | Es permeten petites marques de rodament, sense esquerdes, sense defectes de laminació |
| Tolerància al pes | ±5% (per al lliurament de pes teòric) |
Quina diferència hi ha entre la placa d'acer A36 i Mn13?
La placa d'acer Mn13 té una vida útil aproximadament 3-5 vegades més llarga que l'acer al carboni A36 en condicions de desgast d'alt-impacte, perquè el treball Mn13-s'endureix a 450-550 HB, mentre que l'A36 es manté a uns 120-160 HB sense cap capacitat d'enduriment per treball{{12}.
Quina diferència hi ha entre la placa d'acer A36 i NM400?
La placa d'acer Mn13 és millor per a un alt-impacte i un desgast sever per cops, i pot arribar als 450-550 HB després de l'enduriment per treball, mentre que NM400 té una duresa constant d'uns 360-420 HB, de manera que Mn13 pot durar unes 1,5-3 vegades més que NM400 en condicions d'impacte fort, NM120}{{{{abrasive}}}{{-{{{12}) més estable en condicions d'impacte desgast.
Aplicacions de la placa d'acer Mn13 tractada amb solució-
Equips de mineria i pedrera: revestiments de trituradora, plaques de mandíbula, peces de trituradora de con i plaques d'impacte.
Maquinària de ciment i construcció: revestiments de tremuja, revestiments de tobogans i plaques de desgast-resistents per a transportadors.
Indústria metal·lúrgica i siderúrgica: revestiments de plantes de sinterització, tremuges d'acer i equips de manipulació d'escòries.
Equips industrials-pesants: galledes d'excavadores, fulles de bulldozer i peces de desgast per a equips de càrrega.
Sistemes ferroviaris i portuaris: camins de vagons, tobogans de descàrrega i sistemes de manipulació de material a granel.




Taula de referència de preus de placa d'acer Mn13
| Item | Especificació |
|---|---|
| Producte | Placa d'acer Mn13 (acer Hadfield / X120Mn12) |
| Interval de preus (FOB Xina) | 1.200 – 2.500 USD/tona |
| Preu Unitat | Per tona mètrica (MT) |
| Impacte del gruix | 3–20 mm: rang inferior / 50–120 mm: rang superior |
| MOQ Impacte | Comanda a granel: preu més baix / Comanda petita: preu més alt |
| Condicions de tractament tèrmic | Solució-tractada i apagada per aigua: cost més elevat |
| Cost de processament | El tall, el mecanitzat i la preparació de les vores augmenten el preu |
| Condició de la superfície | Estàndard laminat en calent: preu base / granallat o mecanitzat: més alt |
| Factors de mercat | Preu del manganès, sortida de l'acer, cost d'enviament |
| Cost relatiu vs acer al carboni | ~2–4× superior a A36/Q235 |
| Cost relatiu vs NM400 | Similar o lleugerament superior segons l'estat |
Si teniu algun requisit del projectePlaques d'acer Mn13, donem la benvinguda a la vostra consulta i comandes. GNEE manté un subministrament estable de plaques d'acer Mn13 tractades amb solució-con suport d'inventari fiable per a un lliurament ràpid.
Poseu-vos en contacte ara per obtenir l'estoc de placa d'acer d'alt manganès Mn13
Oferim serveis de processament personalitzats que inclouen el tall-a-mida, la preparació de les vores i l'acabat de superfícies, com ara condicions de laminat en calent, granallat i mecanitzat per satisfer diferents aplicacions industrials. Control de qualitat de la placa d'acer Mn13
Prova:Anàlisi de la composició química, prova de duresa, prova de tracció, prova d'impacte, proves d'ultrasons (UT), inspecció dimensional, inspecció de planitud i inspecció visual.





Serveis{0}}de valor afegit:Processament personalitzat-únic, inclòs el tall-a-, la preparació de les vores, l'anivellament, el mecanitzat i l'optimització del tractament de la solució segons els requisits de l'aplicació.




Embalatge i enviament de placa d'acer Mn13
Embalatge:Cada placa d'acer Mn13 tractada amb solució-s'embolica amb paper impermeable i pel·lícula de plàstic i, a continuació, s'enganxa de manera segura amb corretges d'acer. L'exterior està reforçat amb palets o caixes de fusta per garantir la seguretat durant la manipulació i el transport internacional oceànic/aeri.
Etiquetatge:Cada paquet està clarament marcat amb el número de calor, el grau del material, les dimensions i l'estat del tractament tèrmic per garantir la traçabilitat total.
Termini de lliurament:Normalment entre 10 i 25 dies hàbils després de rebre el pagament avançat, subjecte a la quantitat de la comanda i als requisits de processament personalitzats.
Mètode d'enviament:Transport marítim (FCL/LCL), transport aeri o transport multimodal adaptat a les necessitats del client i la urgència del projecte.




